Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Sağlık Bilimleri Fakülteleri / Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; 1994 yılında ”Ankara Üniversitesi Sağlık Eğitim Fakültesi” adı ile Ankara’da kurulmuştur.

Fakültenin adı 27 Eylül 2006 tarihinde “Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi” olarak değiştirilmiştir. Sağlık Bilimleri Fakültesi için yeni bölümler oluşturulmuş, Sağlık Eğitim Fakültesi, Cebeci Sağlık Yüksek Okulu ile Ev Ekonomisi Yüksek Okulundaki bazı bölümlerin isimleri değiştirilerek, bazı bölümler ise aynı isimle A.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesine aktarılarak tüm bölümler oluşturulmuştur. Fakültede insan sağlığına yönelik araştırmalar ile sağlanan hizmetler, hastalıkların tedavi edilmesinin yanında, hastalıkların önlenmesi ve insan sağlığının sürdürülebilirliği ile beraber; bilimsel çalışmalar ve sunulan hizmetler açısından sağlık bilimleri içinde yer alan meslek gruplarının disiplinli faaliyetleri hedeflenmektedir.

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinin amacı; bilim ve teknolojiye dayalı çağdaş yöntemlerle eğitilmiş, alanında yetkin, tüm evrensel ve kültürel değerlere saygılı, Türkiye’nin gereksinimlerine uygun olarak birinci basamak sağlık hizmetlerinde etkin ve başarılı meslek insanları yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi yapılanmasını eğitim – öğretim programları ile benimsemekte ve uygulamaktadır. Uluslararası bilimsel düzeyde tanınan, izlenen ve kaynak gösterilen, dünya sağlık bilimleri eğitim ve öğretiminde yetkinliği kabul edilen, Türkiye’nin sağlık politikalarının oluşturulmasında ve geliştirilmesinde söz sahibi, öncü olarak eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Fakülte disiplinler arası alanda işbirliği ve ekip çalışmasını benimseyerek; toplumun sağlığı ve yaşam kalitesini yükseltebilmek için bilim ve tıp teknolojisini bilen, izleyen ve kullanabilen; özgün araştırmalar, ulusal ve uluslararası alanda sağlıkta etik, ulusal ve uluslararası düzeyde insani değerlere saygılı, eleştirel, meslek alanındaki kalitesi ile yeterli bilgi ve beceriye sahip yetkin profesyoneller yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

Fakülte, ulusal ve uluslararası bilim alanında tanınan, izlenen, öğrenciler açısından öncelikli olarak tercih edilen, sağlık ile ilgili planlar ve sağlık politikaları oluşturulmasında danışman, saygın ve lider bir fakülte olmayı vizyon edinmiştir.

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi
Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bölümleri

  • Beslenme ve Diyetetik
  • Çocuk Gelişimi
  • Ebelik
  • Hemşirelik
  • Odyoloji
  • Ortez-Protez
  • Sağlık Yönetimi
  • Sosyal Hizmet
İletişim

Adres: Fatih Caddesi No: 197/A PK. 06290 Keçiören / Ankara

Telefon: 0 312 381 23 50 (4 Hat)

Faks: 0 312 381 23 55

E-Posta: saglikbil@ankara.edu.trsaglikbilfakulte@ankara.edu.tr

Web: health.ankara.edu.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, MLP Care Grubu’na bağlı olarak 2016 yılında İstanbul, Topkapı‘da kurulmuştur. …