Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / Anadolu Kardiyoloji Dergisi

Anadolu Kardiyoloji Dergisi

Anadolu Kardiyoloji Dergisi – The Anatolian Journal of Cardiology; 1 Mart 2001 tarihinde Prof. Dr. Bilgin Timuralp tarafından kurulmuştur. Dergi; bağımsız, tarafsız, çift kör ve akran gözden geçirme ilkeleriyle yayınlanan kardiyoloji üzerine uluslararası aylık bir dergidir. Derginin yayın dili İngilizce‘dir.

Anadolu Kardiyoloji Dergisi, uluslararası düzeyde kardiyoloji üzerine nitelikli ve özgün klinik, deneysel ve temel araştırmalar yayınlamayı amaçlamaktadır. Derginin kapsamı aynı zamanda; editoryal yorumları, tıp eğitimi ve uygulamasındaki yeniliklerin incelemelerini, vaka raporlarını, orijinal görüntüleri, bilimsel mektupları, eğitim yazılarını, editöre mektupları, yayın etiği ile ilgili makaleleri, tanı bulmacalarını ve sosyal kardiyolojideki konuları içermektedir.

Derginin hedef kitlesi; akademik kardiyoloji, kardiyoloji uzmanları, pediatrik kardiyoloji, kalp damar cerrahisi ve dahili tıp alanlarında çalışan genel pratisyenleri içermektedir.

Anadolu Kardiyoloji Dergisi Amaçları

Derginin amacı amacının yalnızca “iyi bir dergi” değil; yurtdışında yayınlarını ve sunumlarını kabul eden hakemlerin de “iyi bir dergi” diyebilecekleri bir kardiyoloji periyodiği çıkarmak. Uluslararası hakimler tarafından periyodik olarak tanınır ve yayınları ile sunumlarının uluslararası bir izleyici kitlesine ulaşmasını sağlamaktadır.

Anadolu Kardiyoloji Dergisi‘nin temel amacı, Türk Kardiyolojisi‘nde ulaşılan bilim seviyesini küresel kardiyoloji topluluğuna tanıtmaktır. Dergi, bu amaç için büyük çaba ve özen göstermekte ve günümüz zorlu çalışma koşullarında ve ilk editörünün belirlemesi sonucunda 1,19 etki faktörü elde etmesine neden olmuştur. Derginin mülkiyeti 2014 yılında Türk Kardiyoloji Derneğine geçmiş ve derneğin resmi yayınlarından biridir. Alanın önünde durmak ve yukarıda belirtilen hedeflere ulaşmak için, Türk Kardiyoloji Derneğinin Arşivleri, derneğin diğer dergisi ile yakın işbirliği içinde çalışmaktadır.Anadolu Kardiyoloji Dergisi - The Anatolian Journal of Cardiology

Anadolu Kardiyoloji Dergisi, Bilim Atıf Dizini-Genişletilmiş, PubMed / MEDLINE, EMBASE, Scopus, EMCare, CINAHL, Gale / Cengage Öğrenme, EBSCO, DOAJ, ProQuest, Index Copernicus ve TÜBİTAK ULAKBİ TR ENDEKSİ’nde endekslenmiştir. Yazarların, hakemlerin, Yayın Kurulu üyelerinin, Yardımcı Editörlerin, Editör ve Baş Editör’ün çalışmaları derginin başarısına katkıda bulunmaktadır.

Dergi, uluslararası saygınlığını ve saygısını artırmak ve kardiyoloji alanındaki etkisini arttırmak amacıyla; yazılarla ilgili bir ay içinde karar vermekte ve Türk Kardiyoloji Derneği bu konuda her türlü desteği sağlamaktadır.

İletişim

Adres: Çobançeşme Sanayi Cad., Nish İstanbul A Blok Kat: 8 No: 47 – 48 34196 Yenibosna, Bahçelievler / İstanbul

Telefon: 0 535 461 41 62

Faks: 0 212 221 17 54

E-posta: info@anatoljcardiol.com

Web: www.anatoljcardiol.com

 

 

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Çocuk Enfeksiyon Dergisi

Çocuk Enfeksiyon Dergisi

Çocuk Enfeksiyon Dergisi – Journal of Pediatric Infection; Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği’nin bilimsel …