Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / İlaç Firmaları / Ali Raif İlaç Sanayi

Ali Raif İlaç Sanayi

Ali Raif İlaç SanayiARİS; Ali Raif Bey tarafından “Ali Raif ve Şeriki” adı ile ilk olarak tütün ihracatı yapmak amacıyla 1928 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Cumhuriyetin ilk yıllarında temelleri atılan ARİS; 1928 yılında 157 şirketten biri olarak kurularak işletme, ticaret, mühendislik ve madencilik alanlarında çalışmalarına devam etmiştir. Şirketin 2. Kuşak dönemi ile birlikte 1950 yılında ilaç endüstrisine adım atarak Ortaköy’de ilaç faaliyetlerine başlamıştır.

İlk İlaç Ruhsatı

Ali Raif ve Şeriki, 1963 yılından itibaren Muzaffer Turhan tarafından ilaç sanayinde faaliyet gösterecek şekilde yeniden organize olarak 1964 yılında ilk ilaç ruhsatı alarak üretime geçmiştir. 1966 yılında günümüzde tamamı ABD’nin çok uluslu bir ilaç şirketi olan Pfizer‘da olan GD Searle LLC firmasıyla yapılan iş birliği ile Türkiye’nin ilk doğum kontrol hapı, rahim içi araç ve fertilite ürünleri çalışılmaya başlanmıştır. 1972 yılında lisansör iş birliği ile diyabet alanında sülfonilüre grubu ürünün, orijinal ismi ile üretim ve pazarlamasına başlamıştır.

Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş.

Ali Raif ve Şeriki, 3. kuşak dönemi ile birlikte 1983 yılında işletmenin ismi Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş. olarak yenilenerek; tüm çalışmalarında insana saygı, güvenilirlik, başarı ve yenilikçiliği prensip edinen şirket; kuruluşunun ilk yıllarından itibaren çok uluslu şirketlerin lisansları ile ilaç üreterek pazarlayan Ali Raif İlaç; 1980’li yıllardan itibaren ilaç ithalatı, ürün üretimi ve pazarlamasını gerçekleştirerek Türk İlaç Endüstrisi’nde yerini almıştır.

Ali Raif İlaç; 1986 yılında ilk bitmiş ürün ithalatını gerçekleştirerek, Türkiye’de antireflü ajanı çalışmaya başlamıştır. 1989 yılında kurumsallaşma çalışmalarına başlayarak kuruluş hedefi doğrultusunda, profesyonel yapıyı benimseyerek Ali Raif İlaç yönetim kurulu ile yeni bir yönetim modeline geçmiştir. Türkiye’de ilk medikal diş macununu çalışmaya başlayarak üretime geçmiştir. 1990 yılında kendi geliştirdiği formüllerle ilk eşdeğer ürün ruhsatı alan şirket; Almanya, Freiburg im Breisgau merkezli Dr. FALK Pharma iş birliği ile Türkiye’de ülseratif kolit alanında çalışmaya başlamıştır.

ali raif ilac sanayi

Modern Üretim Tesisleri

Ali Raif İlaç, 1999 yılında İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrika inşaatını tamamlayarak genel merkez ve üretim grubunu modern üretim tesislerine taşıyarak, Türkiye genelinde 10 bölge ofisi ile beraber hizmetlerine devam etmiştir.

2003 yılında 4.Kuşak dönemi ile birlikte “ARİS” yeni logosu kullanmaya başlayan Ali Raif İlaç Sanayi; AB ülkelerine ilk ihracatını gerçekleştirmeye başlamıştır. 2009 yılında genel merkezini 4 Levent’de bulunan yeni ofisine taşınarak, fabrika üretim kapasitesi artırmasının ardından Fortune Türkiye’nin ilk 500 firma sıralamasında 258. şirket olmuştur.ali raif ilaç kimin

ARİS; 2010 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesini imzalaması ile birlikte 2013 yılında üretim tesisini, İSO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi denetimlerinden başarıyla geçmiştir. AR-GE çalışmalarını, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvurarak 12 Ocak 2017 tarihli sertifika ile AR-GE Merkezi olmaya hak kazananmıştır.

Ali Raif İlaç; 200 farklı farmasötik formdaki ürün çeşidi ile sektörün öncü firmalarından biri olmaya devam etmektedir. 2018 yılında tatlandırıcı ve medikal diş macunu alanında tıbbi cihazlar ürünleri ile birlikte takviye edici gıda gibi sağlık ürünlerini de portföyüne ekleyerek Aris Life adı ile bir ekip oluşturarak çalışmaya başlamıştır. 2019 yılında insana saygı ödülü alınan ARİS İlaç; AR-GE merkezinde kadın istihdamında sektöründe ilk 7 sırada yer almıştır.

İlaç Üretimi

Ali Raif İlaç; antigribal, antiviral, antihistaminik, endokrinoloji, gastroenteroloji, iç hastalıkları, kas iskelet sistemi hastalıkları, kardiyoloji, nöroloji, psikiyatri ve transplantasyon gibi terapötik alanlarda beşeri ürünler ile birlikte tatlandırıcı, takviye edici gıda ve tıbbi cihaz ürünleri gibi birçok tedavi alanında da hizmet vermektedir. Şirket 2020 yılı itibariyle 200 farklı farmasötik formda ürün çeşidi, 70’in üzerinde marka ilaç üretimi ile Türk İlaç Sanayi’ne ve global firmalarla iş birliğiyle hizmetlerine devam etmektedir.

Etik çalışma ve paydaşlarına güven veren yaklaşımı bir standart benimseyerek; insana saygı, güvenilirlik, başarı odaklılık, çağdaş ve yenilikçilik ilkeleri ile yaşama değer katmak, insan sağlığını korumak ve iyileştirmek amacı ile topluma yüksek kalitede hizmet ve ürünler sunmayı misyon edinen Ali Raif İlaç; ürün portföyü ve yerelleşme kapsamında üretim hacmini büyüterek, yeni iş birliklerine açık vizyonu ile Türkiye’nin en büyük ilk 10 ilaç şirketi içinde olmayı hedeflemektedir.

Kariyer Ürünleri ARİS LİFE İş Geliştirme

İletişim

Genel Müdürlük

Adres: Yeşilce Mahallesi Doğa Sokak No: 4 PK: 34418 Kağıthane / İstanbul

Telefon: 0 212 316 78 00

Faks: +90 212 316 78 78

E-Posta: info@aliraif.com.tr

Web: www.aliraif.com.tr

İkitelli Üretim Tesisi

Adres: İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Ziya Gökalp 10. Cadde No: 3/1A PK 34306 Başakşehir / İstanbul

Telefon: +90 212 413 04 00

Faks: +90 212 549 25 51

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Vetal Serum ve Biyoloji Ürünler

Vetal Serum ve Biyolojik Ürünler

Vetal Serum ve Biyolojik Ürünler; antiserum ihtiyacını karşılamak amacıyla 11 Nisan 2007 tarihinde Adıyaman‘da kurulmuştur. …

Bir cevap yazın