Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Sağlık Bilimleri Fakülteleri / Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; Bakanlar Kurulu Kararı ile 17 Ocak 2018 tarihinde Konyaaltı, Antalya‘da kurulmuştur.

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi‘nde 2021 yılı itibariyle Beslenme ve Diyetetik, Dil ve Konuşma Terapisi, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Gerontoloji, Odyoloji ve Sağlık Yönetimi olmak üzere 7 bölümden oluşmaktadır.

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; alanlarında tecrübeli öğretim elemanlarıyla eğitim ve öğretim çalışmalarında; insana ve bilime farklı açıdan bakabilecek ulusal ve uluslararası alanda bilimsel olarak bilgi ve beceriye sahip, etik ve ahlaki değerlere bağlı, çağdaş sağlık profesyonelleri yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri FakültesiA.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi; yaşam boyu mesleki ve bireysel gelişime açık, etik kurallara bağlı, yeterli bilgi ve beceriye sahip, ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim verebilmenin yanı sıra araştırma yapabilen yenilikçi, üretken ve alanında uzman mezunlar yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

A.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi; çağdaş, mesleki ilke ve değerlere bağlı, bu ilkeler doğrultusunda ulusal ve uluslararası alanlarda fark yaratan öncü ve seçkin bir sağlık bilimleri fakültesi olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Akdeniz Üniversitesi eğitim – öğretim ve bilimsel faaliyetleri ile idari hizmetleri için en uygun bilişim sistemleri sağlayarak ve kullanıcıların gereksinimlerini en etkin biçimde karşılamak amacıyla e-kampüs uygulaması ile çağdaş bilişim teknolojilerini en üst seviyede uygulamak ve bu teknolojilerin yaygın bir şekilde Sağlık Bilimleri Fakültesinin de kullanılabilirliğini sağlamaktadır.

Akdeniz Üniversitesi; Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde bulunan kullanıcı birim ve araştırmacılara destek ve danışmanlık vermek, akademik ve idari birimlerin elektronik ortamda bilgi alışverişi yapabilmelerinin yanı sıra ortak veri havuzu oluşturarak, verilerin toplanması, işlenmesi, kullanılması ve paylaşılabilmesini sağlamaktadır. Sağlık Bilimleri Fakültesi; hızla artan öğrenci ve personel sayısı ile birlikte ihtiyaç duyulan yazılım, donanım ve diğer bilişim hizmetleri konusundaki gereksinimleri karşılayarak bunların devamlılığını sağlamaktadır.

Bölümleri

  • Beslenme ve Diyetetik Bölümü
  • Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü
  • Ergoterapi Bölümü
  • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü
  • Geontoloji Bölümü
  • Odyoloji Bölümü
  • Sağlık Yönetimi Bölümü
İletişim

Adres: Pınarbaşı Mahallesi Dumlupınar Bulvarı PK: 07058 Konyaaltı / Antalya

Telefon: 0 242 227 55 65

Faks: 0 242 310 66 13

E-Posta: sbf.akdeniz@edu.tr

Web: sbf.akdeniz.edu.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; sağlık meslek yüksekokulu olarak 29 Mart 2012 tarihinde …

Bir cevap yazın