Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Üniversiteler / Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi‘nden ayrılarak 18 Mayıs 2018 tarihinde Afyonkarahisar‘da kurulmuştur.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi; Türkiye’de nitelikli olarak sağlık personelleri yetiştirmek, sağlık hizmet sunumuna katkıda bulunmak, bilimsel çalışmalar yapmak ve sağlık teknolojileri ve ilaç üretimine katkıda bulunmak amacıyla, sağlık temalı bir Üniversite olarak Afyonkarahisar’da 3. Basamak sağlık hizmeti vermektedir.

AFSÜ, 2020 itibariyle bünyesinde dört fakülte, üç meslek yüksekokulu ve lisansüstü eğitim enstitüsü ile hekimler, diş hekimleri, uzman hekimler, uzman diş hekimleri ve diğer sağlık profesyonellerinin yetiştirildiği sağlık temalı bir üniversitedir.

Sağlık temalı üniversiteler arasında coğrafi olarak avantajlı bir konumda olan AFSÜ; kampüsün bulunduğu Batı Anadolu’nun ortası olan Afyonkarahisar ilinde olup; jeotermaller, ulaşım, doğal bitki örtüsü ve konaklama tesisleri bakımından önemli bir potansiyele sahip olarak gösterilmektedir.

AFSÜ Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde insan sağlığına yönelik tedavi yöntemlerinin güncel bilimsel veriler ışığında uygulamaktadır. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi geçmişi insanlık tarihi kadar eski olan geleneksel ve tamamlayıcı tıp kapsamındaki uygulamalar, tedavi amaçlı termal tedavi ve rehabilitasyon uygulama havuzları bulunmaktadır. Geleneksel olarak uygulanmakta olan kaplıca tedavileri alanında uzman öğretim üyeleri, fizyoterapist ve fizik tedavi teknikerleri eşliğinde bilimsel olarak uygulanmaktadır. Felçli hastalar başta olmak üzere; ortopedi ameliyatları geçirmiş ve yoğun rehabilitasyon gerektiren hastalar termal suların tedavi edici etkilerinden yararlanmaktadır.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde yer alan; Sağlık Bilimleri Fakültesi fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü ile Atatürk Sağlık Meslek Yüksekokulu fizyoterapi bölümü öğrencilerini kaplıca tedavileri konusunda eğitim vermekte ve staj yapabilmektedir. Termal sağlık turizmi ile yaşlı bakım merkezlerinde verilen konaklamalı hizmetin artırılmasında önemli bir rolü olan yaşlı bakım teknikerlerinin eğitimi Üniversite bünyesinde verilmektedir.

Fakülteleri

  • Tıp Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Eczacılık Fakültesi

Meslek Yüksekokulları

  • Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
  • Bolvadin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
  • Şuhut Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
İletişim

Adres: Zafer Sağlık Külliyesi A Blok Dörtyol Mah. 2078 Sokak, No: 3 Afyonkarahisar

Telefon: 444 03 04

Kep Adresi: afsu@hs01.kep.tr

E-Posta: afsu@aku.edu.tr

Web: www.afsu.edu.tr

Hakkında hipokratist