Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / İlaç Firmaları / Actelion İlaç

Actelion İlaç

Actelion İlaç; 1997 yılının Aralık ayında, İsviçre’de beş girişimci tarafından biofarmasötik ilaç firması olarak kurulmuştur. Firma, günümüzde 30’un üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir.

Actelion İlaç; Türkiye’de ilk olarak 2004 yılında İstanbul Etiler’de faaliyetlerine başlamıştır. ActelionNadir Hastalıklar” alanında şekillenen hedefleriyle; eğitimli alt yapısıyla, etik değerlere saygıyla hareket eden tüm çalışanlarının, “öncelikle hastaya fayda” ilkesiyle sorumluluklarını yerine getirmektedir. Özellikle nadir hastalıklar alanında araştırma ve geliştirmelerini yeniliğe açarak devam eden firma; hastalara yenilikçi tedavi opsiyonları ve anlayışlar sunulmasına yardımcı olan araştırma kurumları, sağlık mesleği mensupları ve hasta dernekleri ile iş birlikleri kurmaktadır.

Actelion kurumsal sorumluluk anlayışı ile tıbbi ihtiyaçlara yönelik yenilikçi ilaçlar sağlama misyonunu yansıtarak; bu amaç doğrultusunda araştırma ve geliştirme çalışmalarına büyük yatırımlar yapmaktadır. Actelion, yürürlükte olan kanunları ve uygulamaları benimseyerek, bunlara uyum sağlayabilen Kurumsal Yönetimi, paydaşları için yarattığı değer açısından bu değeri üst seviyelere çıkarmanın altında yatan temel olarak kabul etmektedir. Actelion, karşılanmamış önemli tıbbi ihtiyaçlar karşısında, hastaların yaşam standartlarını yükseltecek yeni tedaviler keşfedip, geliştirerek ve bu yenilikleri sunmaktadır.

Actelion’un araştırmaları karşılanmamış ihtiyaçları olan hastalıklar alanı ve endotelin fonksiyonu ile metabolik hastalıklar üzerine yoğunlaşmıştır. Firma ayrıca; nöroloji, psikiyatri, enfeksiyon ve onkoloji gibi alanlar ile faz II ve faz III’de geliştirmekte olduğu yeni moleküller üzerinde çalışmaktadır.

Actelion İlaç; endotelin reseptör antagonisti Tracleer (bosentan) “Pulmoner Arteriyel Hipertansiyon” ve “Sistemik skleroza bağlı dijital ülser” tedavisinde, substrat redüksiyonu sağlayıcısı Zavesca (miglustat) ise “Gaucher Tip 1 ve Niemann-Pick Tip-C” hastalıklarının tedavisinde Türkiye’de ruhsatlı iki ürünü bulunmaktadır.

Actelion İlaç; Türkiye’de Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AIFD) üyesidir. Actelion çalışmaları ile ilgili alanlarda konusunda uzmanlarla üst düzeyde hasta yararı sağlamak amacıyla yürütmekle beraber; ihtisas dernekleri, PAH Hasta Derneği, MPS-LH Hasta Derneği ve Türkiye Pediyatrik Nöroloji Vakfı gibi sivil toplum örgütleriyle işbirliği içinde sağlık hizmetleri ve eğitimlerinin iyileştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

İletişim

Adres: Ertürk Sokak Keçeli Plaza No: 13 Beykoz / İstanbul

Telefon: 0 212 362 10 00

Faks: 0 212 257 02 67

Web: www.actelion.com.tr

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

UCB Pharma

UCB Pharma

UCB Pharma; nöroloji ve immünoloji kökenli ağır hastalıkların tedavisi için çözümler geliştirmeye ve keşfetmeye yönelik …