Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Sağlık Bilimleri Fakülteleri / Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Ataşehir Kerem Aydınlar Kampüsü’nde ilk öğrencilerini 2009-2010 öğretim yılında kabul etmiştir.

Fakülte, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi olmak üzere 3 bölüm ile eğitim-öğretim başlamıştır. Sağlık Bilimleri Fakültesi 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ilk mezunlarını vererek; 2013 – 2014 yılında eğitim-öğretim yılında Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile bölüm sayısını dörde çıkartmıştır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin mesleki bilgi ve becerilerinin gelişimini uluslararası standartlarda olmasını amaçlamaktadır. Fakülte amacına yönelik oluşturduğu öğretim üyesi kadrosu, temel bilimler ve klinik bilimler alanlarında, bünyesinde bulunan Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin eğiticileri ile öğrencilerine iyi bir eğitim amaçlanmaktadır. Fakültede tüm bölümlerin mesleki dersleri her yarı yılda asgari 5 saat yabancı dil eğitimi ile desteklenmektedir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi; ileri tıp teknolojisi ile teknik altyapısı nı tamamlamış; teorik eğitimleri ile beraber, uygulamalı olarak eğitimlerine laboratuvarlarında, Hemşirelik bölümünün uygulamalı eğitimlerinin bir bölümünü simülasyon eğitim merkezinde verilmektedir.

Fakülte öğrencilerinin uygulamalı eğitimlerinin büyük bir çoğunluğunu öğretim üyeleri ve deneyim sahibi meslekdaşlarının gözetiminde Acıbadem Sağlık Grubu‘nun hastaneleri ve sağlık merkezlerinde yapmaktadır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi temel hedef olarak; mesleki yönden kendi alanında yetkin, donanımlı, bilimsel düşünen ve üreten, tıp teknolojilerini çok iyi kullanabilen, yabancı dil bilen, ulusal ve uluslararası platformlarda kendisini, çalıştığı kurumu ve Türkiye’yi başarıyla temsil edebilecek çağdaş sağlık profesyonelleri yetiştirmek olarak belirlemiştir.

Fakülte alanında saygın öğretim üyesi kadrosu ile uluslararası kalite standartları çerçevesinde, akredite edilmiş eğitim programları ile beraber; ulusal ve uluslararası platformlarda mezunlarının tercih edilen, bilimsel, sosyal ve kültürel faaliyetlerle kaynak gösterilen, Türkiye’nin sağlık sisteminin geleceğinin şekillendirilmesinde söz sahibi olan, öncü eğitim-öğretim ve araştırma merkezi olma nitelikleri ile Türkiye’nin en iyi Sağlık Bilimleri Fakülteleri arasında yerini almayı vizyon edinmiştir.

Fakülte, toplum ve birey sağlığının korunması, geliştirilmesi ve sürdürülmesi amacıyla; kanıtlara dayalı olarak, güvenli bir sağlık hizmeti sunumu ile beraber, sağlık yönetimi için gerekli üst düzey ulusal ve uluslararası standartta teorik ve uygulamalı olarak eğitim-öğretim imkanları sağlayarak, sağlık bilimlerinin aydınlattığı yolda ilerleyerek, öğrenme, öğretme, iletişim ve araştırma becerilerine yaşam boyu sahip olarak, yenilikçi, farkı yaratan, kültürlü, ekip anlayışına sahip, etik değerlerden ödün vermeyerek mesleki hak ve sorumluluklarını bilen ve uygulayan, çağdaş yetkin sağlık profesyonelleri yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölümleri

  • Beslenme ve Diyetetik
  • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
  • Hemşirelik
  • Sağlık Yönetimi
İletişim

Adres: Kayışdağı Caddesi No: 32 PK. 34752 Ataşehir / İstanbul

Telefon: 0 216 500 44 44

E-Posta: info@acibadem.edu.tr

Web: www.acibadem.edu.tr/saglik-bilimleri-fakultesi

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; Milli Eğitim Bakanlığı ve Bakanlar Kurulunun kararı ile 30 Temmuz …