Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıp Kongreleri / 3. Çukurova Hepatoselüler Karsinoma Kongresi

3. Çukurova Hepatoselüler Karsinoma Kongresi

3.Çukurova Hepatoselüler Karsinoma Kongresi; 21 – 23 Şubat 2019 tarihleri arasında Adana Sheraton Grand Hotel Kongre Merkezinde gerçekleşecektir. Çukurova Üniversitesi ve ilgili ulusal derneklerin işbirliği ve önemli sayıda uluslararası katılımla gerçekleşecek olan ‘’Geleceğin Tedavilerini Şekillendirmek: Özgün Zorluklar ve Yükselen Fırsatlar’’ ana temalı 3.Çukurova Hepatoselüler Karsinoma Kongresi düzenlenecektir.

3.Çukurova Hepatoselüler Karsinoma Kongresi‘nin bilimsel programını bugüne kadar sağlanan deneyimleri yeni gelişmeler ve geleceğin olası ilerlemeleri ile harmanlayarak hazırlanmıştır. HCC yükselen alan olma özelliğini sürdürmektedir ve bunun nedenleri arasında insidansının giderek artması, risk faktörlerinin ve doğal seyrinin çeşitliliği, buluş niteliğindeki dijital teknolojilerin kullanılması, temel bilim araştırmaları – klinik pratik köprüsünün kurulması, moleküler hedefli tedavilerin geliştirilmesi, lokoregional tedaviler ve transplant alanındaki gelişmeler öne çıkmaktadır.

3.Çukurova Hepatoselüler Karsinoma Kongresi kansere genel bir bakışla işlenecektir. Hepatoselüler Karsinoma ve Kolanjiokarsinoma konularında; en son gelişmeleri en yetkin temel bilim araştırmacıları, translasyonel ve klinik hepatolog, girişimsel radyolog, klinik patolog, tıbbi onkolog, nükleer tıp ve transplant cerrahlarından dinlenecektir. Çukurova HCC kongrelerinin en temel özelliklerinden biri birçok disiplini bir araya getirebilmesi, bilgi ve deneyimleri paylaşabileceği bir zemin oluşturmasıdır.

Çukurova HCC Kongresi Türkiye’de hepatoselüler karsinomanın adresi olma yolundadır. Yakın zamanda, HCC patogenezi ve yönetimi konularında çok köklü değişiklikler olmuştur. Hastalığın moleküler ve klinik olarak heterojen karakteristiği ve yeni tedavi modalitelerinin klinik pratiğe hazır hale gelmeleri mevcut evreleme sistemlerini ve hasta yönetiminde önemli değişiklikler sürecini hızlandırmıştır. Bir anlamda paradigma değişikliğinden söz edelebilir.

HCC yönetiminde her evrede kişiselleştirilmiş tedaviden söz edilmektedir. Hastaya özel tedaviyi doğru uygulayabilmek için donanımlı olması zorunluluk. 3. Çukurova HCC Kongresi’nde HCC ve kolanjiokarsinoma da; temel ve translasyonel araştırmaları, yönetimindeki yeni gelişmeleri, tümörün özgün karakteristiği nedeniyle henüz aşılamayan zorlukları, ufukta beliren fırsatları ve kişiselleştirilmiş tedavileri ağırlıklı olarak tartışılacaktır. Bu bilimsel aktivitenin çok sıcak başlıkları ve uluslararası saygın konuşmacıları, oturum başkanları, araştırmacıları ve donanımlı katılımcıları geliştirecek, motiavasyonu arttıracak; bilimsel ve mesleki işbirliklerine imkan sağlayacak etkinlik olması amaçlanmaktadır.

3. Çukurova Hepatoselüler Karsinoma Kongresi Kurulları

Kongre Başkanı

Hikmet Akkız

Kongre Sekreteri

Hüseyin Tuğsan Ballı

Düzenleme Kurulu

 • Yaman Tokat
 • Okan Akhan
 • Mehmet Öztürk
 • Tolga Akçam
 • Nevin Akçaer
 • Figen Doran
 • İsa Burak Güney
 • Sedef Kuran
 • Ahmet Rencüzoğullari
 • Berksoy Şahin
 • Abdullah Ülkü

Bilimsel Program

Kayıt & Konaklama 

İletişim

Organizasyon Sekreteryası

Serenas Uluslararası Turizm Kongre Organizasyon

Adres: Başöğretmen Cad. Mor Orkide Sok. No: 3 Küçükbakkalköy, Ataşehir / İstanbul

Telefon: 0 216 594 58 26

Faks: 0 216 594 57 99

E-Posta: emine.koyun@serenas.com.tr

Web: hcc2019.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

5. Karadeniz Hematoloji Kongresi

5. Karadeniz Hematoloji Kongresi

5.Karadeniz Hematoloji Kongresi; Karadeniz Hematoloji Derneği tarafından 28 – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında Samsun …